lunes, 14 de abril de 2014


Esta cap de setmana l'atletisme federat va tindre el seu protagonisme la població d'Onil, amb el Campionat Escolar per Equips a l'Aire Lliure + Trofeu Festes D`Onil, on es van desplaçar un total de 22 xavals del Club Atletisme Alcoi a participar en ambdós, i en el Control A de la Delegació d'Alacant la disputa dels esdeveniments va tindre lloc el dissabte 12 d'abril de 2014, el Campionat al matí i el Control a la vesprada, tots ells en les instal·lacions municipals d'atletisme d'Onil, dir en este aspecte que no coneixíem eixos espais i que ens van causar molt bona impressió i un poc d'enveja la seua conservació i bon manteniment, amb tots els seus elements amb dos fosos per a bots de llargada,  dos espais per a llançaments de pes, la gàbia per a disc, i la zona per a javelina, en fi! envejables instal·lacions. Els xics i xiques d'Alcoi, que van participar en les distintes disciplines van ser els següents:
80m MASC. AL_IM
DIAZ DOMINGUEZ, ARNAU. 11.12- 2º
FERNANDEZ MATARREDONA, FERNANDO
PEIDRO MARTINEZ, ALEX.
PEREZ PASCUAL, JOAQUIN

80m Tanques (0,84) MASC. AL_IM
AURA CANTO, ANTONIO
DIAZ DOMINGUEZ, ARNAU. 17.27- 5º
FERNANDEZ MATARREDONA, FERNANDO
PEIDRO MARTINEZ, ALEX. 17.56- 8º
PEREZ PASCUAL, JOAQUIN

Llargada, MASC. AL_IM
FERNANDEZ MATARREDONA, FERNANDO. 2,43m- 42º
PEIDRO MARTINEZ, ALEX. 3,65m- 17º
PEREZ PASCUAL, JOAQUIN. 3,29m- 28º
DIAZ DOMINGUEZ, ARNAU. 3,06m- 36º

Javelina (500g) MASC._IM
AURA CANTO, ANTONIO
DIAZ DOMINGUEZ, ARNAU
FERNANDEZ MATARREDONA, FERNANDO
PEIDRO MARTINEZ, ALEX
PEREZ PASCUAL, JOAQUIN

60m FEM. AL_AF
GINER DIAZ, ALEJANDRA
GRABER FELIBA, CELESTE

80m FEM. AL_IF
CARBONELL CAMILLERI, CLAUDIA
DOMENECH VICEDO, MIREIA
GINER DIAZ, LUCIA
LLORENS JUAREZ, AITANA
LLORENS JUAREZ, MARIOLA
ROSELLO JORDA, SALMA
VENTEO PEREZ, MARINA
HERNANDEZ ORTIZ, NANCY

500m FEM. AL_AF
PLA TORREGROSA, AITANA
BERNAT IVORRA, ANNA

1.000m FEM. AL _AF
LLACER MARTINEZ, MARIA

2.000m FEM. AL_AF
GISBERT PERICAS, ALEJANDRA. 8:37.11- 2ª

60m Tanques (0,60) FEM. AL
PLA TORREGROSA, AITANA. 13.28- 14ª
BELLOSO POVEDA, MARIA. 12.32- 6ª

Altura FEM. AL_AF
GISBERT PERICAS, ALEJANDRA, 3,36 m. 3ª

Llargada, FEM. AL_IFF
CARBONELL CAMILLERI, CLAUDIA
GINER DIAZ, LUCIA. 2, 54 m. 42ª

Llargada, FEM. AL_AF
GRABER FELIBA, CELESTE

Pes (2kg) FEM AL_AF
BERNAT IVORRA, ANNA
 LLACER MARTINEZ, MARIA

Disc (600g) FEM._AF
 BELLOSO POVEDA, MARIA
Pilota (300g) FEM. AL_AF
ALBERT ESPI, OLAIA. 12,03- 7ª

2.000m Marxa FEM. En pista_AF
ALBERT ESPI, OLAIA. 14:27.71- 4ª

4x60m FEM. AL_AF
ALBERT ESPI, OLAIA
BELLOSO POVEDA, MARIA
BERNAT IVORRA, ANNA
GISBERT PERICAS, ALEJANDRA

GRABER FELIBA, CELESTE
LLACER MARTINEZ, MARIA
PLA TORREGROSA, AITANA
GINER DIAZ, ALEJANDRA

Destacar en la jornada matinal la participació de 700 xavals, on l'equip Aleví Femení del C. A. Alcoi, aconseguia la 5a plaça, i en Masculí el 2n lloc d'Arnau Díaz Domínguez, en 80 ml. El 2n lloc de Alejandra Gisbert Pericás en 2.000m llisos i el 3er de la mateixa atleta en altura. A la vesprada en el Control A Delegació d'Alacant esta va ser la participació de l'Atletisme Alcoi.

        1.500m MASC. AL
BACHIRI, HAMZA
VAÑO BORRAS, DERIK

       400m Tanques (0,84) MASC. AL
FAKHARI, ISSAM

      400m vallas (0,91) MASC. AL
SANJUAN CASTELLS, FRANCISCO

      Llargada MASC. AL
VIDAL PONSODA, MARC

     Javelina (700g) MASC._LM
BAHADI, MAROUANE
GONZALEZ MUÑOZ, ANDRES

     100m FEM. AL
JORDA CASTELLO, PAULA
LLORENS DOMINGUEZ, BERTA

     400m FEM. AL
OLCINA FERRER, ANDREA



DAVO GALIANA, LARA